Baldų priežiūra

Pagrindiniai

  • *Naudokite baldus pagal paskirtį.
  • *Venkite statyti baldus ties tiesioginiais saulės spinduliais.
  • *Baldus reikėtų reguliariai siurbti ir vėdinti – tai įprastinė baldų priežiūra.
  • *Naudodami valymo priemones, atkreipkite dėmesį į jų naudojimo instrukciją, kad jos būtų tinkamos baldų valymui.
  • *Baldus statykite toliau nuo radiatorių, orlaidžių ir oro kondicionierių, kad būtų išvengta staigių temperatūros ir drėgmės pokyčių (30cm).
  • *Mes rekomenduojame Jums reguliariai keisti sėdėjimo vietą ir nesėdėti toje pačioje pamėgtoje vietoje. Laikantis šių rekomendacijų, baldai ilgą laiką džiugins Jus puikia išvaizda.
  • *Venkite pernelyg didelio taškinio apkrovimo, pavyzdžiui, Jums nereikėtų lipti, stovėti, klūpoti ar keliais spirtis ant sėdimųjų baldų sėdimos dalies elementų.
  • *Nestovėkite ir nešokinėkite ant minkštų baldo jokių dalių, kad nesusidarytų staigių smūgių audiniui, spyruoklėms, porolonui, medienos detalėms.
  • *Perstatydami baldus į kitą vietą, jų nestumdykite, bet perneškite.
  • *Saugokite medines apdailos detales nuo smūgių, vandens ir kitų skysčių. Valykite jas tik priemonėmis, skirtoms paviršių, padengtų laku, valymui.
  • *Nesilieskite tamsiais drabužiais, ypač tokiais, kurie linkę dažyti (pvz., drabužiais iš džinsinio audinio ir kt.) prie minkštų baldų šviesiu audiniu.
  • *Nestatykite baldų iš natūralaus medžio ant šildomų grindų.
  • *Nesėdėkite ant porankių - jie skirti rankoms pasidėti! Netinkamas naudojimas gali sukelti deformacijas, užpildas gali pasislinkti, o siūlės - sutrūkti, esant per didelei tempimo jėgai.
  • *Neleiskite naminiams gyvūnams lipti ant baldų. Jų nagai gali įbrėžti odą, audinį, medienos detales. Jų seilės daro neigiamą poveikį odai, kaip ir jų prakaitas.
  • *Atidžiai laikykitės šių nurodymų. Bet koks skundas dėl defekto, atsiradusio nesilaikant šių taisyklių, nebus priimtas!
  • *Nenaudokite agresyvių – rūgštinių, didelį chloro kiekį ir pan. turinčių priemonių, taip pat valymo priemonių, kurių sudėtyje yra stiprių chemikalų arba naftos produktų turinčiųs skiediklių (t.y. acetonas, skiediklis, spiritas, ir kt.) Labai atsargiai arti baldų naudokite klijus;
  • *Nenaudokite agresyvių – rūgštinių, didelį chloro kiekį ir pan. turinčių priemonių, taip pat valymo priemonių, kurių sudėtyje yra stiprių chemikalų arba naftos produktų turinčiųs skiediklių (t.y. acetonas, skiediklis, spiritas, ir kt.) Labai atsargiai arti baldų naudokite klijus;
  • *Nenaudokite agresyvių – rūgštinių, didelį chloro kiekį ir pan. turinčių priemonių, taip pat valymo priemonių, kurių sudėtyje yra stiprių chemikalų arba naftos produktų turinčiųs skiediklių (t.y. acetonas, skiediklis, spiritas, ir kt.) Labai atsargiai arti baldų naudokite klijus;

Svarbios baldų naudojimo pastabos

  • *Džinsai. Džinsai ir kiti drabužiai, bei daiktai, pagaminti iš dažančio audinio, gali palikti matomų dėmių ant šviesaus baldo apmušalo. Tai nėra apmušalo defektas. Šios dėmės neišvalomos nuo daugelio baldinių audinių paviršių, o nuo odos galima nuvalyti tik neįsisenėjusias dėmes. Elkitės atsargiai vilkėdami drabužiais su puošybos elementais, tokiais kaip kniedės, bei galimais aštriais daiktais jūsų kelnių kišenėse - tai gali nepataisomai pažeisti baldo apmušalą.
  • *Kvapas. Oda, gobelenas, medis turi savo specifinį kvapą. Kitos medžiagos taip pat gali skleisti tam tikrą kvapą kelias savaites. Geriausia priemonė šalinant šiuos kvapus - intensyvus patalpos vėdinimas ir baldų valymas šluoste, suvilgyta universaliu valikliu vandens pagrindu. Gali padėti ir nemalonaus kvapo neutralizatoriai.
  • *Drėgmė. Per didelė drėgmės gali pažeisti minkštuosius baldus. Baldai konstruojami naudojant medžio produktus, kurie yra jautrūs drėgmei. Kitos baldo sudedamosios medžiagos taip pat gali būti pažeistos. Dėl šių veiksnių gali atsirasti pelėsis. Rekomenduojama kambario atmosferos aplinka: 45-55 % santykinės drėgmės ir 18-23°C temperatūros.
  • *Saulės šviesa. Nė vienas apmušalas nėra apsaugotas nuo saulės spindulių, halogeninių lempų ar dienos šviesos poveikio. Tai reiškia, kad laikui bėgant visi apmušalai šiek tiek pakeičia savo pradinę spalvą, tampa šviesesni. Tai yra natūrali audinio reakcija, ne defektas. Ypač tada, kai saulės spinduliai yra tiesioginiai, patartina užtraukti užuolaidas ar kitus langų uždangalus, kad apsaugoti baldo apmušalą nuo stipraus išblukimo.
  • *Baldo apmušalo modelis. Tam tikro baldų modelio apmušalo aptraukimo būdas (pvz.; laisvas arba aptemptas).
  • *Baldo dėvėjimosi požymis. Baldo dėvėjimosi požymis - prekinės išvaizdos pokyčiai, atsiradę dėl natūralaus susidėvėjimo (pvz.; dažnai sėdint toje pačioje vietoje). Naudojant baldus ilgesnį laiką, odos atspalvis bei blizgumas gali kisti, gali atsirasti odinio apmušalo išsitampymas - tai yra natūralios odos savybės. Visi gaminiai iš odos linkę išsitampyti - tai natūrali savybė. Sėdimose dalyse baldo naudojimosi laikotarpiu gali susidaryti lengvos audinio klostės - tai yra tempimo pasekmė ir nėra audinio defektas.
  • *Gyvūnai. Nei oda, nei audinys neatlaikys jūsų katės, šuns ar kito naminio gyvūno aštrių nagų poveikio.
  • *Matmenys. Minkštieji baldai yra gaminami naudojant minkštas medžiagas ir negali būti išmatuoti tiksliai pagal matmenis. Nežymūs nukrypimai (pvz. siūlės tiesumas) yra neišvengiami ir būdingi minkštiems baldams.
  • *Statiniai krūviai. Nepageidaujama statinio krūvio iškrova atsiranda, kai santykinė drėgmė nukrenta žemiau tam tikro lygio, paprastai tai įvyksta sąveikoje su sintetiniais grindų paviršiais, tekstile ar apmušalais. Tai problema, kuri kyla, pirmiausiai, per daug šildomose patalpose, šildymo sezono metu. Tam yra paprastas sprendimo būdas - valykite savo baldus ir grindis drėgna šluoste. Drėgmę padeda palaikyti kambariniai augalai ir specialūs oro drėkintuvai.
  • *Fetro padeliai. Sofos kojelės yra su plastikiniais padeliais arba papildomais fetro padeliais. Jeigu Jūsų sofa stovi ant lengvai pažeidžiamų grindų, įsitikinkite, kad fetriniai padeliai priklijuoti. Nepageidaujamas girgždesio atsiradimas gali atsirasti dėl paprasto priežasties - ant baldo kojelių nėra priklijuotų apsauginių fetro padelių.
  • *Teisingas baldo pastatymas. Įsitikinkite, kad Jūsų sofa stovi ant lygių ir tiesių grindų. Net mažiausias grindų nelygumas ar viena sofos dalis pastatyta ant kilimo gali turėti nepageidaujamų pasėkmių, tokių, kaip girgždėjimas, cypimas, konstrukcijos išsikraipymas. Nestatykite savo baldo per arti sienos, ypač radiatorių (centrinio šildymo); pakankamas atstumas (30 cm) užtikrina gerą oro cirkuliaciją ir neleidžia odai bei medinėms konstrukcijos dalims trauktis, perdžiūti.
  • *Audinio blizgesys. Blizgesys ir žvilgėjimas sėdimose dalyse yra veliūro, šanilio, flioko plaukelių žėrėjimo pasekmė. Ilgesnio naudojimo metu, plaukas yra labiau suspaudžiamas sėdimose dalyse, todėl apšvietus gali matytis tamsumo ir šviesumo skirtumai. Tai nėra audinio defektas.
  • *Žmogaus kūno svoris. Negalima naudoti staigios dinaminės apkrovos baldui. Žmonėms, turintiems didesnę kūno masę, siūlome pasidomėti ir pasikonsultuoti su gamybos meistrais prieš perkant baldą.
  • *Spalvos nukrypimas. Spalvos skirtumai tarp pavyzdžio pirkimo metu ir galutinio produkto gali skirtis. Dėl dažymo technologijų nėra absoliučios garantijos, kad pavyzdinio audinio spalva su galutinio produkto spalva visiškai sutaps. Tai taikoma tiek audiniams, tiek natūraliai odai. Jei derinote natūralią odą su dirbtine oda, kas nėra patartina, atminkite, kad laikui bėgant atspalviai pastebimai išsiskirs.
  • *Žmogaus kūno svoris. Negalima naudoti staigios dinaminės apkrovos baldui. Žmonėms, turintiems didesnę kūno masę, siūlome pasidomėti ir pasikonsultuoti su gamybos meistrais prieš perkant baldą.
  • *Natūralios odos požymis. Natūralios odos požymis - tai gyvūno natūralios gyvensenos žymės (pvz.; įbrėžimai, randai, vabzdžių įkandimai, grūdėtumas, tekstūros ir minkštumo/kietumo skirtumai).
  • *Verta žinoti, kad oda yra natūrali žaliava, tad atskirų gaminių odos atspalvis gali nežymiai skirtis. Ant odos esantys tekstūros skirtumai, įbrėžimai, randai ar vabzdžių įkandimai, tam tikras grūdėtumas, atsiradęs ne gamybos metu, yra natūralios odos savybės. Naudojant baldus ilgesnį laiką odos atspalvis bei blizgumas gali kisti, gali atsirasti odinio apmušalo laisvumas, tai yra taip pat natūralios odos savybės.
  • *Medinės apdailos detalės, kojelės. Visos natūralios medienos kojelės ir medinė apdaila gali šiek tiek skirtis savo atspalviu ar medžiagos struktūra. Mažos taškinės šakos, medžio rievės, kiekvienos lentutės spalvos variacijos, medienos struktūros nevienodumas Jūsų neturėtų gluminti. Priešingai - tai pabrėžia natūralų medinių baldų grožį.

Baldų dangos

  • *Jūsų sofa atitinka Jūsų gyvenimo būdą ir prisitaiko prie Jūsų kūno svorio. Visiškai normalu, kad per tam tikrą laiką sėdimosios dalies konstrukcinė dalis, apmušalai ir danga - nesvarbu iš odos ar audinio - nuolat naudojant baldą, nusidėvi. Per pirmuosius mėnesius sėdimoji dalis tampa minkštesnė, o apmušalas šiek tiek pasiraukšlėja. Jūsų baldo išvaizda priklauso ne tik nuo baldo konstrukcijos, bet ir nuo pasirinkto apmušalo. Mes rekomenduojame Jums reguliariai keisti sėdėjimo vietą ir nesėdėti vienoje pamėgtoje vietoje. Laikantis visų rekomendaciją, Jūsų baldai ilgą laiką džiugins Jus puikia išvaizda.
  • *Per pirmuosius 3 eksploatacijos mėnesius putų poliuretano kamšalas (porolonas) šiek tiek suminkštėja ir galiausiai stabilizuojasi. Tai yra visiškai normalus procesas. Kai pirmą kartą atsisėdama ant sofos, sėdimoji sofos vieta yra veikiama spaudimo, kuris suardo mažytes poras, iš kurių sudarytas poliuretanas. Šis procesas yra visiškai natūralus šiai medžiagos rūšiai ir būtent dėl jo baldas yra minkštas.
  • *Dėl šios priežasties yra visiškai normalu, kad vienos sofos dalies sėdimosios vietos ar atlošo minkštumas yra kitoks nei greta esančios sėdimosios vietos ar atlošo, priklausomai nuo naudojimo. Šis skirtumas išnyks po pirmųjų 3 tinkamo sofos naudojimo mėnesių.

Audinių priežiūra ir valymas

  • *Tai galioja visoms apmušalų rūšims: venkite statyti baldus ties iesioginiais saulės spinduliais ar prie stipraus apšvietimo.
  • *Dėmės atsiradusios dėl sąlyčio su stipriai dažančia medžiaga (pvz. džinsu) ir sutepimas, atsiradęs dėl netinkamo naudojimo, negali būti pretenzijos priežastis. Jūsų apmušalui reikia reguliarios priežiūros, kaip ir bet kuriam kitam kasdieninio naudojimo daiktui. Teisinga priežiūra ir valymas užtikrina ilgalaikį minkštojo baldo eksploatavimą. Gera oro ventiliacija kambaryje padeda išvengti elektrostatinio krūvio kaupimosi. Apmušalams, pažeistiems dėl netinkamos jų priežiūros, garantija negali būti taikoma.
  • *Valyti baldus bus daug lengviau, jei dar naujus juos apipurkškite specialiomis baldų impregnavimo priemonėmis. Apsauginės priemonės sudaro ant audinio paviršiaus plėvelę, nepralaidžią purvui, drėgmei ir riebalams, kuri nekeičia audinio spalvos.
  • *Prieš pradėdami valyti baldus:
  • -Patikrinkite spalvos atsparumą nematomoje baldo vietoje.
  • -Naudokite tik vandenyje tirpius valiklius (Ph neutralius, neturinčius alkoholio, švelnų ir bekvapį muilus).
  • -Niekada nenaudokite valiklio, pagaminto benzino, acetono ar tirpiklio pagrindu. Visada atidžiai perskaitykite produkto naudojimo instrukciją.
  • -Jūs visada galite valyti labai išpurvintą paviršių su vandenyje tirpstančiomis ir putojančiomis priemonėmis, skirtomis kilimų valymui.
  • -Saugokite audinį nuo mechaninių pažeidimų, stiprių smūgių.
  • -Niekada nesėdėkite ant baldų, kol jie drėgni: tai gali ištampyti dangą. Visada leiskite baldams pilnai išdžiūti (bent dvi dienas).
  • -Mes rekomenduojame Jums reguliariai keisti sėdėjimo vietą ir nesėdėti vienoje pamėgtoje vietoje. Laikantis visų rekomendacijų, Jūsų baldai ilgą laiką džiugins Jus puikia išvaizda.
  • *Reguliarus valymas (maždaug kas dvi savaitės)
  • -Atliekamas valymas dulkių siurbliu nedideliu pajėgumu: naudokite baldams skirtą antgalį su minkštais šereliais. Valykite putomis su truputėliu šilto (30oC) vandens ir švelniu muilu labiausiai išpurvintas vietas švelniais sukamaisiais judesiais. Valymo būdą pradžioje išbandykite nematomoje baldo vietoje. Plaunant muilinu vandeniu, po to visada perplaukite švariu distiliuotu vandeniu. Naudokite šluostę ar švelnų šepetį baldų išpurenimui išdžiuvus.
  • *Pilnas valymas (maždaug du kartus per metus)
  • -Valykite drėgna šluoste (ne šlapia) du kartus per metus, naudodami kambario temperatūros distiliuotą vandenį su trupučiu ištirpinto švelnaus muilo. Sudarykite sąlygas greitam džiuvimui. Niekada nenaudokite lygintuvo ar plaukų džiovintuvo audiniui su plaukeliais. Įsitikinkite, kad prieš pilną valymą buvo atliktas reguliarus valymas.
  • *Šaliname dėmes
  • -Purvas ir dėmės turi būti valomos tuoj pat: niekada neleiskite joms išdžiūti.
  • -Pašalinkite visas kietas liekanas ir dėmės likučius nespalvotu, švariu audiniu.
  • -Valykite šiltu (30oC) muilo ir distiliuoto vandens tirpalu. Valykite dėmę nuo kraštų vidaus link - taip išvengsite jos išsiplėtimo. Perplaukite švariu distiliuotu vandeniu.
  • -Netrinkite - trynimas tik dar labiau išplės dėmę ir iškraipys pūką.
  • -Pašalinus dėmę - nusausinkite likusią drėgmę nespalvotu švariu audiniu.
  • -Leiskite baldams pilnai išdžiūti.
  • -Jeigu audinys turi pūką, jam atstatyti naudokite švelnų šepetį, skirtą audiniui. Tą darykite pilnai baldui išdžiuvus.
  • -Tokias dėmes, kaip kiaušinis, kraujas, šlapimas, valykite šaltu vandeniu (jei galima lediniu). Į vandenį galite įmaišyti šiek tiek muilo. Niekada nenaudokite karšto vandens, nes tai sukelia baltymų koaguliaciją (stingimą).
  • -Tokias, sunkiai išvalomas dėmes, kaip riebalai, sviestas, maisto likučiai, lakas, flomasteris, sakai, derva, dažai, alyva, batų tepalas ir pan., galima likviduoti pardavime esančiais dėmių valikliais. Valymo būdą išbandykite nematomoje baldo vietoje!
  • -Tokias dėmes kaip plastilinas, kramtomoji guma, vaškas galite pašalinti ant jų uždėję ir palaikę ledo. Sušalus, likučiai turėtų lengviau nusiimti. Yra pavojus pažeisti paviršių. -Stipriai negramdykite!
  • -Odos ir audinių impregnavimas turi būti atnaujintas po valymo.

Natūrali oda: priežiūra ir valymas

  • *Visos odos atraižos turi vieną bendrą bruožą - visa oda, kad ir kaip būtų apdirbta, yra natūralus produktas ir išlaiko visas natūralias savybes. Maži pakenkimai, net vabzdžio įkandimai, palieka savo pėdsakus ir gali būti matomi ant pasirinktos odos. Odą nuo pat pradžių reikia tinkamai prižiūrėti. Profilaktinis valymas ir priežiūra saugo nuo dėmių ir pailgina jos tarnavimo laiką.
  • *Įsitikinkite, kad odiniai baldai yra apsaugoti nuo stiprios šviesos (halogeninių lempų) ar tiesioginių saulės spindulių. Odinių baldų negalima statyti prie radiatorių, kaloriferių ar kitokių šilumos šaltinių. Oda gali susitraukti, imti skilinėti.
  • *Natūralios odos požymiai
  • *Natūralūs odos struktūros požymiai, tokie, kaip grublėtumas, randai, vabzdžio įkandimo žymės, įrodo, kad oda yra natūralios kilmės produktas. Ir tai tik paryškina odos autentiškumą ir nepakartojamą grožį.
  • *Nėra dviejų vienodos odos atraižų. Kiekviena atraiža skiriasi ir turi savo individualią paviršiaus struktūrą ir atspalvį. Karvės oda auga skirtingu greičiu, priklausomai nuo kūno dalies, tai sąlygoja struktūrinius skirtumus net toje pačioje atraižoje. Charakteringos žymės byloja apie odos autentiškumą. Paprastai, aptraukiant minkštąjį baldą oda, skirtingai nei audiniu, galimi siuvinių ir karpinių nuokrypiai.
  • Drėgmės balansas
  • Oda nemėgsta pernelyg sauso oro. Kai aplinka per sausa - oda traukiasi ir skilinėja. Tam, kad to išvengtumėte, sureguliuokite kambario drėgmės balansą. Kambario drėgmė turėtų siekti bent 55%, ne mažiau. Jums gali padėti nuolatinis vėdinimas (Lietuvoje lauko drėgmė lietaus metu gali pasiekti 90 – 95%). Dar vienas būdas - medžio naudojimas vidaus ineriere. Medis - natūrali medžiaga, kuri reguliuoja drėgmės balansą: kai per daug drėgmės – sugeria drėgmę iš aplinkos, kai per mažai – išskiria drėgmės į aplinką.
  • Gyvūnai
  • Įvertinkite savo naminių gyvūnų elgesį – jų nagų ir dantų žymės gali padaryti nepataisomos žalos Jūsų baldams. Turintiems gyvūnų, rekomenduojame rinktis gobelenu aptrauktus minkštuosius baldus ir, geriausia, iš stipraus ir storo gobeleno.
  • Kasdienė priežiūra (reguliarus valymas ir priežiūra)
  • Nuolatinė priežiūra ir valymas yra būtini odiniams baldams. Dulkes geriausia nuvalyti minkšta šluoste ar dulkiu siurbliu, uždėjus antgalį, skirtą baldams prižiūrėti.
  • Švelnus ir pilnas viso baldo valymas
  • *Du kartus per metus (geriausia prieš šildymo sezono pradžią ir jo pabaigoje) ištirpinkite nedidelį švelnaus muilo kiekį kambario temperatūros distiliuotame vandenyje ir išvalykite didžiuosius baldo paviršius. Taip pat galite naudoti specialias odinių baldų valymo priemones. Visada valykite vientisus baldo elementus - nuo siūlės iki siūlės, kad pilnai išvalytumėte, pvz.; sėdimoji dalis, porankiai. Pakartotinai nuvalykite švariu skudurėliu ir nusausinkite gerai drėgmę sugeriančia šluoste. Odą reikėtų pakartotinai impregnuoti, įtrinant specialia priemone, skirta odos priežiūrai. Tai apsaugo odą ir padeda palaikyti elastingumą. Norėdami išvengti dėmių, niekada nepilkite odos priežiūros priemonės tiesiai ant odos. Visada, prieš naudodami odos priežiūros priemones, išvalykite odą (reguliarus valymas).
  • *Kaip Jūsų odai, taip ir baldų odai reikalinga reguliari priežiūra ir valymas. NMenkai pastebimi pažeidimai lemia pirmalaikį Jūsų baldo odos senėjimą. Saugokite savo minkštuosius baldus. Nenaudokite batų priežiūros priemonių, priemonių, kuriuose yra tirpiklių, chemikalų ar impregnavimo priemonių su alkoholiu ir t.t.
  • *Mes rekomenduojame „LEATHER MASTER“ - tai italų firmos UNITERS tyrimo centro parengtų produktų linija baldų odai prižiūrėti. PROTECTION CREAM - profilaktinis kremas visoms natūralios odos rūšims, išskyrus zomšą ir nabuką. Netinka dirbtinei odai, Ši unikali priemonė konservuoja (apsaugo nuo džiūvimo ir pleišėjimo) ir kartu impregnuoja porėtą odos paviršių, puikiai apsaugodama nuo vandens, aliejaus, alkoholio. Sudaro permatomą, laidų garams apvalką, kuris neleidžia nešvarumams naikinti ir žaloti odos išdirbimo.
  • SOFT CLEANER - tai švelni valymo priemonė, pagaminta vandens pagrindu. Joje nėra jokių tirpiklių, galinčių pakenkti odos išdirbimui, ją galima naudoti visoms odos rūšims. SUPER CLEANER šalina ypač sunkiai išvalomas dėmes, kaip antai: tipografiniai dažai, džinsinio audinio pėdsakai, taip pat įsigėrusios dėmės. Tinka naudoti tik pigmentuotai (padengtai dažais) odai. Nenaudoti švelnioms odoms, nabukui, zomšui.
  • Šaliname dėmes:
  • *Prieš pradėdami valyti dėmes, patikrinkite visus valymo ir priežiūros produktus mažai matomoje vietoje!
  • *Kuo greičiau dėmės pašalinamos, tuo mažesnė žala odai.
  • *Visada dėmes valykite nuo kraštų vidurio link.
  • *Niekada nenaudokite valymo priemonių, pagamintų skiediklio pagrindu, tokių, kaip - terpentinas ar benzinas.
  • *Odos valymui naudokite sausus vatos gabalėlius. Juos suvilgykite distiliuotu kambario temperatūros vandeniu ir švelniai, sukamaisiais judesiais, valykite dėmę nuo kraštų vidurio link.
  • *Nusausinkite minkšta šluoste.
  • *Jei vandens nepakanka panaikinti dėmę, valykite specialiu neutraliu, odai skirtu muilu arba specialia , odai valyti skirta priemone. Suvilgykite nedidelį vatos gabalėlį distiliuotu vandeniu ir muilu bei valykite dėmę švelniais sukamaisiais judesiais. Nusausinkite švaria šluoste.
  • *Sunkiau išvalomoms dėmėms panaikinti naudokite specialių valymo pieštuką, pagal naudojimosi instrukciją.

Dirbtinė oda: priežiūra ir valymas

  • *Tai galioja visoms apmušalų rūšims: venkite statyti baldą tiesioginiuose saulės spinduliuose ar prie stipraus apšvietimo.
  • *Dėmės, atsiradusios dėl sąlyčio su stipriai dažančia medžiaga (pvz.; džinsu) ir sutepimas, atsiradęs dėl netinkamo naudojimo, negali būti pretenzijos priežastis. Jūsų apmušalui reikia reguliarios priežiūros, kaip ir bet kuriam kitam kasdieninio naudojimo daiktui. Teisinga priežiūra ir valymas užtikrina ilgalaikį minkšto baldo eksploatavimą. Gera oro ventiliacija kambaryje padeda išvengti elektrostatinio krūvio kaupimosi. Apmušalams, pažeistiems dėl netinkamo jų naudojimo ir valymo, garantija negali būti taikoma.
  • Reguliarus valymas (kas dvi savaitės)
  • *Nuolatinė priežiūra ir valymas yra būtini dirbtinės odos baldams. Dulkes geriausia nuvalyti minkšta šluoste ar dulkių siurbliu, uždėjus antgalį, skirtą baldams prižiūrėti.
  • Pilnas valymas (maždaug du kartus per metus)
  • *Valykite drėgna šluoste (ne šlapia) du kartus per metus, naudodami kambario temperatūros distiliuotą vandenį su ištirpintu trupučiu švelnaus muilo. Niekada nenaudokite lygintuvo ar plaukų džiovintuvo. Įsitikinkite, kad prieš pilną valymą buvo atliktas reguliarus valymas.
  • Šaliname dėmes
  • *Purvas ir dėmės turi būti valomos tuoj pat: niekada neleiskite joms išdžiūti.
  • *Pašalinkite visas kietas liekanas ir dėmės likučius nespalvotu, švariu audiniu.
  • *Valykite šiltu (30oC) muilo ir distiliuoto vandens tirpalu. Valykite dėmę nuo krašto vidurio link: taip išvengsite jos išsiplėtimo. Nuslaukite švariu distiliuotu vandeniu.
  • *Pašalinus dėmę - nusausinkite likusią drėgmę nespalvotu švariu audiniu.
  • *Leiskite baldams pilnai išdžiūti.
  • *Tokias sunkiai išvalomas dėmes, kaip tušinukas, lakas, lūpdažis, flomasteris, sakai, derva, dažai, alyva, batų tepalas ir pan., galima likviduoti naudojant 25% (maks. 40% ) etilalkoholio tirpalu. Dažnas tokių priemonių naudojimas gali negrįžtamai pakenkti odos paviršiui. Naudokite tokį valymo būdą kuo rečiau. Valymo būdą išbandykite mažai pastebimoje baldo vietoje!
  • *Naudokite tik vandenyje tirpius valiklius (Ph neutralius, neturinčius alkoholio, švelnius ir bekvapius muilus).
  • *Niekada nenaudokite valiklio, pagaminto benzino, acetono ar tirpiklio pagrindu. Visada atidžiai perskaitykite produkto naudojimo instrukciją!

Medinių ir natūralios faneruotės stalų eksploatacijos taisyklės

 

  • Ilgą laiką šviesai tiesiogiai krintant ant tam tikrų detalių, gali susilpnėti jų chromatinės charakteristikos palyginus su kitomis detalėmis, kurias mažiau veikė šviesa. Keičiant ir/arba papildant kai kuriuos baldų elementus skirtingu laikotarpiu, detalių spalva gali skirtis. Šis spalvos skirtumas, kuris po kurio laiko pasidarys ne toks ryškus, nėra blogos kokybės baldų požymis.
  • Perstumiant stalus  į kitą vietą, visuomet pirma išrinkite, kad nepažeistumėte konstrukcijos ir rėmų.
  • Baldų negalima veikti stipriu, taškiniu spaudimu, nes taip galima pažeisti baldų konstrukciją.
  • Rekomenduojama laikymo arba eksploatacijos temperatūra yra nuo +15ºC iki + 25°C. Kambariuose būtina palaikyti santykinį oro drėgnumą 65-70%. Tai padės išvengti medžio masyvo baldų skilinėjimo, išblukimo ar susitraukimo
  • Nuvalykite nešvarumus iš karto. Geriau valykite naudodami sugeriančią medžiagą, o ne trinkite. Ilgai nenuvalytas vanduo, paliks baltas dėmes ant baldo. Alkoholis, kvepalai, priemonės po skutimosi ir medikamentai gali smarkiai pažeisti apdailą.
  • Nepjaustyti tiesiai ant stalviršio. Naudokite pjaustymo lentelę.
  • Nestatyti ant stalviršio įkaitusios keptuvės, karšto puodo, lygintuvo ar kitų aukštos temperatūros daiktų be termoizoliacinės tarpinės. Naudokite karštų indų padėkliukus.
  • Nestatykite plastikinių ar guminių daiktų (lempų pagrindų, užrašų knygučių, guminių kilimėlių ir kt.), nes kai kurie plastikai turi savo sudėtyje ingredientų, kurie gali pažeisti apdailą. Naudokite medžiagines staltieses, servetėles ir įvarius uždangalus ar užtiesalus. Periodiškai keiskite priedų ir aksesuarų vietą ant baldų, kad jie negulėtų visą laiką toje pačioje vietoje.
  • Nenaudokite kelių rūšių valymo priemonių vienu metu ar iš kart paeiliui.
  • Pagrindinė medinių baldų priežiūros priemonė yra dulkių valymas švaria minkšta šluoste.
  • Ant medinių baldų statydami gėrimus, kambarinius augalus ir pan., visuomet naudokite tam skirtus medžiaginius padėklus ar lėkšteles, kadangi skysčiui patekus ant baldų paviršiaus atsiras dėmių, o po ilgesnio laiko medžio apdaila gali atšokti. Medinių baldų paviršių neigiamai veikia tiesioginiai saulės spinduliai - medis išblunka, skyla. Dėl šių priežasčių medinius baldus derėtų statyti atokiau nuo langų, kondicionierių bei šildytuvų, kurie taip pat kenkia medžio drėgmės pusiausvyrai. Sintetinių, guminių, plastikinių daiktų sudėtyje yra kenksmingų cheminių medžiagų, kurios, kaip ir riebalai, gadina baldų paviršių, todėl nepatartina tokių daiktų ant medinių baldų palikti ilgesniam laikui. Staltiesės ar kamštinio medžio padėklai saugo Jūsų baldus, tačiau nepamirškite laikas nuo laiko šių apdangalų nuimti ir patikrinti, ar po jais nesislepia nepastebėtos išpiltų ir susigėrusių skysčių dėmės ar dalelės galinčios pažeisti baldų paviršių.
To Top